Atrakcje turystyczne w Pradze

Praga to stolica Czech, największe miasto w tym kraju. Nazywana jedną z najpiękniejszych stolic europejskich. Co roku odwiedzana przez setki tysięcy turystów. Miasto, które jest piękne o każdej porze roku. Ludzie wybierają się tutaj gromadnie w lecie. Ale i w zimie nie zabraknie tutaj turystów. Naprawdę jest to tak piękne i cudowne miasto.

Co warto zobaczyć w Pradze? Ciężko wymienić tutaj wszystkie zabytki i atrakcje jakie się tutaj znajdują. Ale na pewno trzeba wymienić tutaj bardo słynny Most Karola, który łączy ze sobą dwie dzielnice: Malá Strana i Staré Město. Ktoś może powiedzieć, że jest to zwykły most. A wcale tak nie jest. Bo Most Karola to bardzo imponująca budowla na której trzeba odbyć spacer. Można to zrobić zarówno w dzień jak i w nocy. Zamek na Hradczanach jest kolejnym miejscem na które trzeba zwrócić uwagę będąc w Pradze. Ciekawostką jest fakt, że księga rekordów Guinessa mówi iż jest to największy zamek pod względem zajmowanej powierzchni. Zamkowe ogrody w ciepłe dni zapraszają turystów na spacery pięknymi alejkami. Z wieży widokowej zamku można podziwiać rozległą panoramę całej Pragi. Będąc w Pradze warto udać się na rynek staromiejski. Można tutaj zobaczyć niezwykła architekturę rynku. A przy okazji można zjeść smakowity obiad w jednej ze znakomitych, praskich restauracji. Podawane są tutaj wyborne dania regionalne, które zaspokoją każdego smakosza.

Dla piwoszy gratką będzie możliwość wypicia znakomitego, praskiego piwa. A kiedy już się najemy udajmy się całkiem niedaleko aby podziwiać praski zegar astronomiczny Orloj. Jest to średniowieczny zegar, który znajduje się na ścianie ratusza. Dużą sławą cieszy się znajdująca w tym mieście Złota Uliczka. Kiedyś byłą to siedziba miejscowych złotników. Obecnie znajdują się tutaj oryginalne sklepiki i galerie, które przyciągają turystów. Warto zajrzeć na tą malowniczą Złotą Uliczkę. W Pradze znajduje się jeszcze mnóstwo ciekawych miejsc, które warto zobaczyć: Tańczący Dom, Galeria Narodowa, Stary Cmentarz Żydowski oraz wiele innych wspaniałych miejsc.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*