Czeska Praga

Praga to stolica Czech. Jest to największe miasto położone w zachodniej części kraju. Praga jest bardzo pięknym i znanym miastem. Dlatego jest tak licznie odwiedzanym miejscem przez turystów. O każdej porze roku można spotkać tutaj rzesze turystów, którzy pragną zobaczyć to miasto. Czy Praga to fajne miasto? Jasne, że tak. W tym mieście znajdują się liczne zabytki, które warto odwiedzić. Praga jest miastem, które o każdej porze roku jest ładne. Zielone zakątki z przepięknymi widokami. Połączenie nowoczesności ze starociami. To wszystko można napotkać w czeskiej Pradze.

Jednym z najbardziej popularnych zabytków w Pradze jest Most Karola. Niby zwykły most ale spacer w tym miejscu jest obowiązkowy. Jest znany jako historyczne miejsce. Ale doceniane jest przez pary, które bardzo często właśnie w tym miejscu wyznają sobie miłość. Przechadzając się po tym moście warto zapoznać się z historią tego miejsca, która jest bardzo ciekawa. Staromiejski Rynek znajdujący się w Pradze zaprasza turystów do zapoznania się z zabytkami, które znajdują się wkoło. Warto zobaczyć tutaj średniowieczny zegar astronomiczny Orloj. Piękny kościół Najświętszej Maryi Panny, który znajduje się na Starym Mieście należy do najpiękniejszych zabytków Pragi.

Będąc w Pradze warto udać się na Rynek aby móc zapoznać się z architekturą tego pięknego miasta. Warto skorzystać z okazji i będąc na rynku zjeść tradycyjny czeski obiad. A przy tym wypić bardzo dobre, czeskie piwo. Zamek na Hradczanach zaprasza turystów do swoich wnętrz. Można tam podziwiać piękne witraże. A kiedy troszkę się wysilimy będzie można z wieży podziwiać piękne widoki na okolice. W lecie pięknie prezentują się ogrody znajdujące się przy zamku. Tym bardziej warto przejść się na spacer po tych ogrodach. Praga naprawdę jest bardzo reprezentatywnym miastem. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. A przy tym jak wiele innych stolic, Praga nie należy do drogich miast. Wielu turystów zachwala sobie niskie ceny. Praga to bardzo fajne miasto i warto chociaż raz przyjechać tutaj w odwiedziny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*