Czym wybrać się w podróż do Pragi?

Jakim jechać do Pragi, jazda samochodem, jazda autokarem. Zaletą stolicy naszych południowych sąsiadów jest to, że da się tam dotrzeć w miarę tanio i w bardzo komfortowych warunkach. Ofertę na podróż mają polskie koleje PKP. Wygodnymi wagonami TLK można dojechać z dwóch miast – Krakowa i Warszawy. Jest też nocne połączenie pociągiem, który jedzie z Moskwy.
Możliwość przejazdu można sprawdzić na stronie przewoźnika: intercity.pl. Warto zauważyć, że im wcześniej rezerwujemy bilet, tym mniej zapłacimy.
Bardzo dobrą ofertę posiada popularny obecnie Polski Bus. Kupna biletu – brak możliwości rezerwacji jest tu minusem, ale im wcześniej tym taniej – dokonujemy przez stronę internetową firmy: www.polskibus.com. Oferują dojazdy z Warszawy, Łodzi, Gdańska, Poznania, Bydgoszczy i Leszna. Plusem podróżowania jest krótki czas podróży ( mała liczba postojów ), minusem może być drętwienie nóg (mało przestrzeni na osobę). Inną linią autobusową obsługującą kursy do Pragi jest firma Lux Express ( Warszawa, Kraków, Suwałki ).

Do Pragi można dotrzeć z wielu polskich miast popularnymi liniami mniej komercyjnymi jak na przykład Eurolines czy Interbus. Ze Śląska kursują specjalne bus firmy transportowej Tiger Express. Można pokusić się na zyskujący w obecnych czasach carpooling, czyli „planowany” autostop.
Jest wiele stron czy nawet aplikacji na telefon, które oferują podwózkę we wskazane miejsce. Osoby poszukujące transportu oraz te, które akurat się w jakieś miejsce wybierają i poszukują takich właśnie współtowarzyszy. Taki sposób podróżowania wiąże się z kilkoma niedogodnościami – nieznajomością kierowcy – towarzysza podróży (co za tym idzie jego zwyczajów typu papierosy czy muzyka ). Ale dużym plusem mogą być bardzo niskie koszty, które ustalamy przed podróżą.

Planując trasę własnym autem należy zapoznać się ze wszystkimi kosztami na które będziemy narażeni. W Czechach płatne są nie tylko autostrady, ale także niektóre drogi ekspresowe ( należy wykupić winiety ). Po samej Pradze najlepiej poruszać się komunikacją miejską. Samochód najlepiej zostawić na parkingu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*