Jak szybko poruszać się po Pradze

Praga to wyjątkowo piękne miasto. Posiada ono bardzo bogatą historię i przepiękne zabudowania, które oparły się wojnom i kataklizmom naturalnym, dzięki czemu można do dnia dzisiejszego podziwiać je w pełnej okazałości. Nic więc dziwnego, że wiele osób każdego roku odwiedza stolicę Czech w celach turystycznych. Najciekawsze zabytki Pragi zlokalizowane są stosunkowo blisko siebie – na zwiedzenia największych atrakcji tego miasta wystarczą dwa dni. Wybierając się do Pragi warto znaleźć nocleg jak najbliżej centrum, aby zaoszczędzić czas potrzebny na dojazdy do ciekawych miejsc. Jednak obiekty noclegowe zlokalizowane w ścisłym centrum są dosyć drogie, dlatego wiele osób decyduje się na nocleg w dzielnicach Pragi oddalonych od centrum, co wymaga korzystania z komunikacji miejskiej.

Jak szybko poruszać się po Pradze?

Wynajmując pokój w dzielnicach Pragi oddalonych od centrum miasta, najwygodniejszym sposobem przemieszczania się będzie metro. Praga posiada gęstą sieć przystanków metra, dzięki czemu szybko można dotrzeć do wybranej lokalizacji. Przebywając dłużej niż jeden dzień w Pradze warto zakupić bilet okresowy, dzięki czemu można będzie na przejazdach zaoszczędzić kilka koron.

Alternatywnym sposobem przemieszczania się po mieście może być samochód. Jednak nie jest to najlepszy środek komunikacyjny z tego względu, że w samym centrum miasta jest bardzo niewiele parkingów i może być problem z zaparkowaniem auta. Parkingi działające w centrum są dosyć drogie. Poza tym, do ścisłego centrum mogą wjechać wyłącznie pojazdy posiadające specjalne identyfikatory. Najlepszym i najtańszym rozwiązaniem okazuje się więc korzystanie z metra. Na szczęście większość zabytków w Pradze leży bardzo niedaleko siebie. Aby optymalnie zaplanować trasę wycieczki warto metrem dojechać na dworzec autobusowy, a resztę trasy przebyć na piechotę. Odległość z praskiego rynku na Hradczany to zaledwie niespełna trzy kilometry, na pokonanie których piechur o przeciętnej kondycji będzie potrzebował nie więcej niż godzinę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*