Niezapomniany Sylwester w Pradze

Stolica Czech to cudowne miasto, pełne urokliwych miejsc, magicznych zakątków, wspaniałych zabytków i serdecznych ludzi. Praga to także doskonałe miejsce do spróbowała czeskiej kuchni. Mieści się tam niezliczona ilość restauracji i knajpek, w których zjeść można oryginalne dania przygotowane przez najlepszych kucharzy. Kiedy najlepiej zwiedzać Pragę? Jest jeden okres w roku, gdy miasto to jest wyjątkowo piękne i rozkwita – Praga w Sylwestra to miejsce niesamowite, pełne bawiących się ludzi, fajerwerków, tańca. Mimo niskich temperatur na przełomie grudnia i stycznia naprawdę warto pojechać tam i świętować nadejście Nowego Roku. Czesi są wyjątkowo rozrywkowym i serdecznym narodem, a swój dobry nastrój potrafią przekazać każdemu turyście.

Praga położona jest stosunkowo blisko polskiej granicy, dlatego nie ma problemu z dojazdem. Można tam się wybrać samochodem lub autobusem. Mieszkańcy wschodniej części kraju skorzystać mogą z atrakcyjnych połączeń lotniczych oferowanych przez tanie linie lotnicze. Jeśli chodzi o miejsca noclegowe, jest na nie duży popyt i niektóre hotele lub apartamenty należy rezerwować nawet z rocznym wyprzedzeniem – szczególnie chodzi tutaj o budynki zlokalizowane w ścisłym centrum miasta. Jeśli nie uda nam się zarezerwować żadnego miejsca do spania, są biura turystyczne, które oferują sylwestrowe wycieczki do Pragi. Wyjazd z Polski odbywa się rano. Po przyjeździe na miejsce istnieje możliwość zwiedzenia starego miasta z przewodnikiem. Później przychodzi czas na zabawę sylwestrową. Powrót autobusem do Polski odbywa się zwykle w okolicach 2 w nocy. To ciekawy pomysł na szybkiego Sylwestra ze znajomymi.

Co robić w Pradze w Sylwestra? Nie jest trudnym zadaniem znalezienie dobrej rozrywki. Można obserwować pokaz sztucznych ogni stojąc na Moście Karola, jednym z najsłynniejszych punktów Pragi. Rozpościera się stamtąd niesamowity widok. W tym dniu otwartych jest wiele ciekawych klubów, pubów i restauracji. Obowiązkowo należy napić się w nich prawdziwego czeskiego piwa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*