Pamiątki z Pragi

Podróż do Pragi to coraz częstszy cel turystyczny Polaków. Do stolicy Czech wybierają się osoby w każdym wieku – zarówno indywidualnie, w parach, jak i w większych grupach zorganizowanych. Wybieramy się tam dla pięknej architektury, pysznego czeskiego piwa oraz wielu atrakcji kulturalnych. Z wycieczki takiej warto jednak również przywieźć jakieś pamiątki, które będą nam przypominały o niej również po powrocie do kraju. Zdaniem wielu, najlepsza pamiątka to po prostu nasze wspomnienia. Jest w tym wiele prawdy, jednak mimo wszystko warto zabrać ze sobą również parę bardziej materialnych drobnostek. Jakie pamiątki kupić w Pradze?

Najbardziej popularne suweniry z podróży, cieszące się niesłabnącą popularnością, niezależnie od wybranego kierunku, to magnesy na lodówkę. Ten prosty upominek stał się niemalże symboliczny dla polskich turystów. W stolicy Czech możemy znaleźć naprawdę wymyślne wzory takich drobiazgów i warto zabrać choć kilka z nich ze sobą – nawet jeśli sami nie obwieszamy naszej lodówki takimi dekoracjami, to można je przecież podarować komuś bliskiemu. W sklepach z pamiątkami znajdziemy też na przykład pocztówki z widokiem miasta. Możemy je kupić i zabrać do domu, bądź też nadać na miejscu do naszych znajomych i przyjaciół. Analogicznie zaopatrzyć się możemy w figurki i rzeźby, przedstawiające widok na miasto bądź charakterystyczne obiekty. Oddzielna sprawa to branża piwna i wyroby z nią związane. Praga to stolica europejskiego piwowarstwa i dokładnie widać to na ulicach oraz w witrynach sklepów. Najlepszy pomysł to oczywiście zabranie ze sobą butelki jednego z wyśmienitych browarów praskich. Ale oprócz delektowania się złocistym trunkiem, możemy również zakupić kilka innych gadżetów. Wśród nich znajdziemy otwieracze do piwa, podkładki pod kufel, czy też same wymyślnie zdobione szklanki i kufle.

Chętni mogą też spróbować kupić pamiątki sakralne – obiektów o podobnym charakterze w Pradze jest mnóstwo. Większość z nich będzie dysponowała własnymi, dobrze wyposażonymi sklepikami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*