Sposoby na tanie jedzenie w Pradze

Praga to miasto obfitujące w liczne atrakcje turystyczne. Każdego roku przyjeżdża tu bardzo wielu gości z różnych stron świata. Na kolorowych uliczkach spotkać można nie tylko turystów europejskich – bardzo wielu jest również amerykanów czy azjatów. Spacerując po Starym Mieście czy Hradczanach często można również usłyszeć język polski. Praktycznie na każdej uliczce w centrum miasta znajdują się lokale gastronomiczne serwujące przysmaki zarówno kuchni lokalnej jak i europejskiej. Restauracje zlokalizowane przy największych atrakcjach turystycznych są jednak zazwyczaj dosyć drogie i nie każdego stać na wykwintny obiad w takim miejscu.

Jak tanio zjeść w Pradze?

Dla turystów z niewielkim budżetem najlepszym rozwiązaniem będzie samodzielne przygotowywanie posiłków. Wiele hosteli oferuje darmowy dostęp do kuchni turystycznej. Miejsca takie są zazwyczaj doskonale wyposażone – posiadają komplet garnków i zastawę stołową, dzięki czemu samodzielnie można przygotować ciepły posiłek wykorzystując do tego składniki kupione na lokalnym targu. Jest to zdecydowanie najtańszy sposób wyżywienia się w stolicy Pragi. Ci turyści, którzy nie potrafią gotować lub nie chcą tracić czasu na przygotowywanie posiłku mogą skorzystać z bogatej oferty barów mlecznych. Miejsca te działają podobnie jak w Polsce – nie zachwycają wystrojem czy obsługą kelnerską jednak za stosunkowo niewielkie pieniądze można się w nich najeść do syta. Co najważniejsze serwują one zazwyczaj kuchnię lokalną, dzięki czemu można spróbować takich przysmaków jak na przykład gulasz z czeskim knedliczkiem. Bary mleczne znajdują się na bocznych uliczkach starego miasta. W większości z nich na wejściu otrzymuje się kwit rachunkowy, który należy podać obsłudze podczas wyboru posiłku. Jedzenie wydawane jest na wagę – takie rozwiązanie umożliwia własną kompozycję potraw. Opłata za posiłek pobierana jest w kasie przy opuszczaniu lokalu.

Budżet jaki należy przeznaczyć na jedzenie w Pradze może być bardzo zróżnicowany – wszystko zależy od tego jaki lokal wybierze się na posiłek. Ceny w większości miejsc nie odbiegają od średnich kosztów posiłków w dużych polskich miastach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*